برگزاري مراسم عزاداري شهادت پيامبر اكرم (ص) ، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) در شركت برق منطقه اي سمنان

با حضور مدير عامل ، معاونين ، مديران و كاركنان شركت برق منطقه اي سمنان، مراسم عزاداري و سوگواري شهادت پيامبر اكرم (ص) ، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) در نمازخانه اين شركت برگزار گرديد .

در اين مراسم حجه الاسلام و المسلمين يزدان جمشيدي، با عرض تسليت ايام سوگواري سالروز شهادت نبي مكرم اسلام و امام حسن مجتبي (ع) و حضرت علي بن موسي الرضا (ع) به حاضرين ، اظهار داشت : بنا به فرمايش امير مومنان ، حضرت علي (ع) در رثاي پيامبر اكرم (ص)، با رفتن پيامبر از اين دنيا ، بالاترين مصيبت كه قطع شدن وحي الهي بر بندگان بود ، اتفاق افتاد.

حجه الاسلام جمشيدي با اشاره به شخصيت والاي پيامبر (ص) و سيره و رفتار آن حضرت ، گفت : در قرآن ، خداوند متعال پيامبرش را بهترين الگو انسان ها معرفي نموده است كه مسلمانان بايد در همه ابعاد شخصيتي ، به سيره و روش پيامبر عمل نمايند . 

وي از معجزات رسول اسلام در دوران حيات خود را ، تحول بنياني مردم جزيره العرب برشمرد و افزود : پيامبر اكرم (ص) در طول رسالت خود توانست از مردم جاهل و متعصب و به دور از تمدن و فرهنگ عرب ، افرادي با ايمان تربيت نمايد كه جانشان را در راه خدا فدا نمايند.       

 در ادامه اين مراسم، حاضرين با ذكر مصيبت توسط يكي از ذاكرين اهلبيت (ع) نسبت به مقام شامخ خاتم پيامبران(ص) و امام حسن مجتبي (ع) و امام رضا (ع) اداي احترام نمودند .

شايان ذكر است در ايام ماه محرم و صفر با همكاري پايگاه شهيد عباسپور و دفتر روابط عمومي شركت برق منطقه اي سمنان برنامه هاي فرهنگي و ديني مختلفي همچون برگزاري زيارت عاشورا و مراسم سينه زني و عزاداري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و مراسم سوگواري اربعين حسيني و پخت حليم نذري به انجام رسيده است. 

 
 
 
 
تاریخ:
1398/08/06
تعداد بازدید:
18
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت