در ششمين هفته از پويش " هر هفته الف ب- ايران " و با حضور وزير نيرو انجام شد :

بهره برداري از پست 400 كيلوولت ايوان كي و خطوط ارتباطي آن

 با اعتباري معادل 860 ميليارد ريال

 

 

در ششمين هفته از پويش " هر هفته الف ب- ايران " و با حضور وزير نيرو در استان سمنان ، مديرعامل شركت توانير ، استاندار سمنان، نماينده مردم گرمسار و آرادان درمجلس شوراي اسلامي و مسئولين دستگاه هاي اجرايي استان و شهرستان گرمسار و مديران صنعت آب و برق استان سمنان پروژه پست 400 كيلوولت ايوان كي و خطوط ارتباطي آن ( زنده ياد مهندس مسلمي) به بهره برداري رسيد.

در آئين افتتاح اين پروژه دكتر رضا اردكانيان ، وزير نيرو با اشاره به دو زير ساخت مهم آب و برق و نقش موثر آن در استمرار حيات و توسعه پايدار كشور ، اظهار داشت : پويش الف ب- ايران ، حركتي است جهت به نمايش گذاردن توانمنديها و قابليت هاي صنعت آب و برق به تمامي كشورهايي كه ظالمانه تحريم هاي ضد انساني بر عليه مردم ميهن اسلاميمان تحميل نموده اند .

دكتر اردكانيان پروژه هاي قابل افتتاح در پويش جديد وزارت نيرو تا پايان سال جاري را ، 227 پروژه برشمرد وگفت: اين طرح ها با سرمايه گذاري بالغ بر 33 هزار ميليارد ريال در 31 استان به بهره برداري خواهد رسيد.

وزير نيرو اظهار داشت : 10 سد بزرگ در سطح كشور و 26 هزار هكتار شبكه آبياري و زه كشي در 14 استان كشور بهره برداري و 1124 روستاي تا پايان سال به شبكه آب سالم و بهداشتي متصل خواهند شد.

دكتر اردكانيان با بيان اينكه تا پايان سال 9 نيروگاه حرارتي با ظرفيت 3000 مگاوات به ظرفيت نيروگاهي كشور اضافه خواهد شد ، افزود : 111 پروژه بزرگ در بخش هاي مختلف آب و برق با اعتباري معادل 16000 ميليارد ريال و با پيشرفت فيزيكي ميانگين 55 درصد در وزارت نيرو در دست اجرا مي باشد.

دكتر غلامرضاكاتب، نماينده مردم گرمسار و آرادان درمجلس شوراي اسلامي با اظهار تشكر از حضور وزير نيرو و هيئت همراه درشهر گرمسار گفت: در شرايط سخت تحريم ها ، بهره برداري از پست 400 كيلولت ايوان كي ، كار بسيار ارزشمندي است كه به همت مديران و كاركنان شركت برق منطقه اي سمنان و پيمانكاران مرتبط به انجام رسيده است .

وي با اشاره به ظرفيت صنعتي بالاي منطقه گرمسار و ايوان كي و نزديكي به پايتخت گفت : منطقه گرمسار و ايوان كي حدود 30 درصد از برق استان سمنان را به خود اختصاص داده است .

در ادامه مهندس سيدعلي اكبر صباغ مدير عامل شركت برق منطقه اي سمنان ضمن اظهار تشكر از حمايت هاي مديران ارشد وزارت نيرو و شركت توانير و همكاري استاندار سمنان ، مديران اجرايي استان و كاركنان پر تلاش صنعت برق و پيمانكاران اين پروژه گفت : افزايش بار مصرفي برق در مراكز مختلف صنعتي كشاورزي، خانگي عمومي و ساير مصارف در منطقه  گرمسار و ايوان كي و ضرورت ايجاد ظرفيت لازم به منظور پاسخگويي به نيازهاي منطقه از اهداف احداث پست 400 كيلوولت ايوان كي مي باشد كه جهت فراهم نمودن بستر توسعه بيشتر و كمك به رونق توليد و لزوم  توسعه شبكه برق فشار قوي با ولتاژ بالاتر عمليات اجرايي اين پست از سال 1393 آغاز گرديد . 

مدير عامل شركت برق منطقه اي سمنان ، بهبود وضعيت ولتاژ در پست هاي فوق توزيع ايوانكي، جنت آباد و پست هاي برنامه ريزي شده آتي ، پيشگيري از پربار شدن ترانسفورماتور پست 63/230 كيلوولت گرمسار، تغذيه پست هاي فوق توزيع اختصاصي مشتركين جديد صنعتي، تغذيه مشتركين در منطقه ايوانكي و تامين رشد بار مصرف شهري ايوانكي، افزايش پايداري و قابليت اطمينان شبكه فوق توزيع در منطقه ايوانكي، كاهش تلفات شبكه فوق توزيع منطقه از اهداف پروژه برشمرد .

مهندس صباغ با اشاره به وجود مهندسي ارزش در مراحل مختلف اجراي اين پروژه بيان داشت : پست 400 كيلوولت ايوان كي مجهز به سيستم كنترلي DCS بوده و مطابق با به روزترين سيستمهاي كنترلي جاري در صنعت برق طراحي و اجرا گرديده است كه با احداث اين پست به تراز بين المللي نزديك شده ايم.

 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/08/27
تعداد بازدید:
15
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت