در دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با مدیرعامل شرکت گاز استان تأکید شد:

ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی درفصل زمستان

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان باتفاق معاون بهره برداری این شرکت با مدیرعامل جدید شرکت گاز دیدار و گفتگو نمود.

مهندس سید علی اکبر صباغ ، رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان و رئیس کارگروه انرژی شورای پدافند غیرعامل استان سمنان، ضمن تبریک انتصاب مهندس اعوانی به عنوان مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان ، از تعامل و همکاری دو شرکت در حوزه انرژی تقدیر و تشکر نمود.

مهندس صباغ با یادآوری ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی اظهار داشت : با توجه به شروع فصل سرما و افزایش مصرف گاز و برق ، عدم رعایت الگوی مصرف انرژی، پایداری شبکه برق را دچار مشکل خواهد نمود .

وی با اشاره به ادامه فعالیت های نیروگاه های برق با تامین سوخت گاز و گازوئیل افزود : با افزایش مصرف برق از سوی مشترکین صنعتی و خانگی ، نیروگاه ها جهت پایداری شبکه نیاز به افزایش تولید و به تبع آن تامین سوخت بیشتری می باشند که در شرایط کنونی و افزایش مصرف گاز ، این روش امکان پذیر نبوده و لذا مردم بهتر است در مصرف این دو نعمت الهی بیش از پیش ، صرفه جویی نمایند.

مهندس علیرضا اعوانی ، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان به دلیل سرمای هوا ، بیان داشت : افزایش مصرف بی رویه گاز ، مشکلاتی را در تأمین سوخت نیروگاه های برق بوجود آورده است که جهت عبور از این شرایط ، باید تمامی دوایر دولتی و مشترکین صنعتی و خانگی در مصرف گاز و برق صرفه جویی نمایند.

در پایان این دیدار از سوی مهندس سید علی اکبر صباغ ، رئیس کارگروه انرژی شورای پدافند غیرعامل استان، حکم عضویت کارگروه انرژی شورای پدافند غیر عامل استان سمنان به مهندس اعوانی تقدیم گردید .   

گفتنی است کارگروه انرژی شورای پدافند غیرعامل استان سمنان یکی از 12 کارگروه شورای پدافند غیر عامل استان می باشد که مدیران و نمایندگانی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان ،شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ، شرکت گاز استان سمنان، شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود، خطوط و لوله مخابرات منطقه شمال شرق و شرکت برق منطقه ای سمنان عضو این کارگروه می باشند.

 
 
 
تاریخ:
1399/10/20
تعداد بازدید:
80
منبع: