برگزاری مراسم عزاداری حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع)

در شرکت برق منطقه ای سمنان

 

همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ، حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) ، مراسم عزاداری با حضور مدیران و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان در نمازخانه این شرکت برگزار گردید.

حجه الاسلام عباسعلی محرابیان در این مراسم ، ضمن تسلیت شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارش ، عزاداری شیفتگان اهلبیت (ع) در رثای شهدای دشت کربلا و حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) را موجب خشنودی قلب مادرش حضرت زهرا (س) و رضایت خداوند متعال دانست و گفت : رمز ماندگاری واقعه عاشورا ، شور و عشق عاشقان اهلبیت (ع) در مصیبت عظمای حادثه کربلا می باشد.

وی با بیان فرمایشی از حضرت امام حسین (ع) در مورد فردی که توانایی گناه را نداشت گفت : امام حسین (ع) به شخصی که نمی توانست از گناه خودداری کند فرمودند " پنج کار انجام بده و سپس اگر خواستی گناه کن، روزی خداوند بزرگ را نخور ، از حکومت و سرپرستی خدا خارج شو ، در مقابل دیدگان خدا گناه نکن ، حضرت عزرائیل را در هنگام گرفتن جان، از خود دور کن و در روز قیامت از جهنم دوری کن . "

حجه الاسلام محرابیان ، ورود مال حرام در زندگی را یکی از مهم ترین عوامل شروع گناه و نافرمانی خداوند متعال برشمرد و گفت: آنچه که مردم عصر امام حسین (ع) را در مقابل آن حضرت قرار داد دنیاپرستی و کسب روزی حرام بود که به فرموده خود آن حضرت باعث گردیده بود که دل ها و گوش هایشان پذیرای نصایح حجت الهی نگردد.

در ادامه این مراسم با مداحی و نوحه سرایی، حاضران به عزاداری پرداختند.

گفتنی ست به همین مناسبت از ابتدای فرا رسیدن ماه محرم ، مراسم قرائت زیارت عاشورا در شرکت برق منطقه ای سمنان با حضور جمع کثیری از کارکنان این شرکت برگزار بود.

 
 
 

 
تاریخ:
1401/05/15
تعداد بازدید:
46
منبع: