برگزاری نشست آموزشی" نقش رسانه در جوانی جمعیت و تحکیم خانواده"

 در شرکت برق منطقه ای سمنان

 

بمناسبت گرامیداشت هفته زن و با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان و کارکنان و همسران آنان، نشست آموزشی" نقش رسانه در جوانی جمعیت و تحکیم خانواده " درسالن اجتماعات این شرکت برگزار شد .

در این نشست آموزشی که به همت امور بانوان و دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای سمنان برگزار شد ، مریم السادات سیادت ، مدرس این نشست و عضو انجمن سواد رسانه ای ایران، با اشاره به سیاست های ابلاغی در زمینه جوانی جمعیت گفت: مسوولان نظام با جدیت و برنامه ریزی های دقیق، حرکت در مسیر تحقق جوانی جمعیت را آغاز کرده اند، اما تسریع در اجرای این برنامه ملی، نیازمند فرهنگ سازی و نهادینه سازی اهمیت این امر در افکار عمومی است که در این زمینه رسانه ها می توانند نقش موثری داشته باشند.

سیادت اظهار داشت: هر اقدام و فعالیتی، نیازمند تبلیغات و آگاهی بخشی است و در این برنامه ملی نیز ضرورت دارد رسانه ها، خبرگزاری ها و صدا و سیما بیش از پیش برای افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه اهمیت حیاتی فرزندآوری و جوانی جمعیت، مشارکت داشته باشند.

وی تجربه فرزند آوری و فرزند پروری را از عوامل افزایش به نفس در زنان دانست و افزود: بانوان بعد از بارداری رشد شخصیتی و اجتماعی را تجربه و مسئولیت پذیرتر و صبورتر می گردند و تاب آوری که از مولفه های مهم سلامت روان محسوب می گردد با فرزند آوری افزایش می یابد.

عضو انجمن سواد رسانه ای ایران، تک فرزندی را تهدید جدی برای فرزندانمان در آینده دانست و افزود : خانواده های چند فرزندی عموما"پویایی و روابط اجتماعی بهتری داشته و احساس مسئولیت ،روحیه تعامل و سازگاری بیشتری در این خانواده ها بین اعضاء مشاهده می گردد . 

مدرس این نشست در خصوص سلامت جسم و روان،کودکان کار ،افزایش مهارتهای زندگی ، نگهداری از حیوانات خانگی و چالش های تک فرزندی و... مطالبی عنوان نمود .

وی اظهار امیدواری کرد که با حمایتهای اقتصادی خانواده ها ،عملی نمودن ازدواج آسان ،آموزش فرزند پروری و حمایتهای درمانی دولت، گام های موثری در خصوص افزایش فرزند آوری و فرزند پروری در جامعه برداشته شود .

 

 
 

تاریخ:
1401/11/02
تعداد بازدید:
209
منبع: